מאפרות
מאפרות
קוסמטיקה
קוסמטיקה
פדיקור מניקור
פדיקור מניקור
בנית ציפורניים
בניית ציפורניים
 

סוגי אקנה ודרכי הטיפול בו

  • אקנה של הילוד- מופיע בסמוך ללידה ונעלם מעצמו והוא נובע קרוב לוודאי מהשפעה הורמונאלית של האם.
  • אקנה עקב שמנים – זוהי אקנה של אנשים הבאים במגע עם שמנים. אין קומדונים , מופיעות פוסטולות בעיקר במקומות המגע עם החומרים, במיקומים שאינם רגילים לאקנה וולגריס.
  • אקנה פרופשיונל – חזזית המקצוע- זהו אקנה הנגרם עקב מגע עם חומרים כימים בעיקר הלוגנים כמו יוד ברום וחומרי צבע שונים.
  • אקנה מסטרואידים – יכול להופיע כתוצאה מעודף בהורמון הקורטיזון. עודף כזה יכול להיות מגורמים פנימיים, למשל גידול הגורם להפרשת קורטיזול או כתוצאה מנטילת תכשירים סטרואידים דרך הפה. תופעות הלוואי שאקנה היא חלק מהן מתבטאות במחלה הנקראת קושינג. גם מריחת משחות סטרואידיות תחת חסימה בפלסטר יכולה להביא לנגעים דמוי אקנה במקום המכוסה.
  • מכניקל אקנה – אקנה מכנית-היא אקנה הנוצרת כתוצאה מגירוי מכני ע”י קסדות, חבישות אורטופדיות וכדומה.
  • אקנה קוסמטיקה – אקנה על רקע שימוש בתכשירי הקוסמטיקה שהינם קומדוגנים. כיום סוג זה של אקנה נדיר עקב המבחנים אותם עורכות חברות הקוסמטיקה לפני שיווק התוצר.
  • אקנה אקסקוריאה – אקנה מחיטוט עצמי, שריטות וגירודים. לרוב בבעלי הפרעה נפשית.
  • מדיקשין אקנה (אקנה מדיקמטוזה) – אקנה מתרופות-אקנה עקב תרופות המכילות הלוגנים (יוד וברום)או תרופות אחרות( הידנטואין, סטרואידים).

הטיפולים באקנה כוללים מרווח גדול של אפשרויות :

החל בטיפול הרפואי הכולל אנטיביוטיקה ותרופות אחרות  כגון רואקוטן –נגזרות סיסטמיות של ויטמין   וזהו למעשה הפתרון הטוב ביותר שהרפואה מכירה. התרופה משפיעה על שלושת הגורמים ליצירת אקנה, אך תופעות הלוואי שלו מגביל השימוש בתרופה זו. התרופה היא טרטוגנית, דהיינו עלולה לפגוע בעובר, ולכן אסורה לשימוש בנשים בהריון או בנשים המתעדות להרות בעתיד הקרוב. גם הכבד והכליות עלולים להיפגע ולכן בזמן השימוש אחת לחודש וחצי מבצעים בדיקות דם לשלילת נזק לתפקודי הכבד. וכלה בשימוש במוצרים קוסמטיים האמורים לשפר את מצב העור.

בכל דרך  בה תבחרו ,גם אם זו הדרך הרפואית מומלץ להעניק לעור טיפול קוסמטי הולם תקופתי. גם רופאי עור ממליצים על שילוב הטיפול הרפואי עם טיפול קוסמטי מקצועי באקנה.  הקוסמטיקאית אמורה גם להדריך את הסובל מאקנה בדרכים הנכונות לטפל בעור ברמה היומיומית ובמידת הצורך כמובן לשלוח לרופא.

אני מאמינה בכדי לצלוח את הטיפול באקנה חשוב למזג בין טיפול נכון בבית, ביקור אצל הקוסמטיקאית המתמחה בנושא זה, תזונה מאוזנת.  במידת הצורך, ביקור אצל הרופא

 והכי חשוב בסוף זה עובר.

נרשם על ידי פזית קינן קוסמטיקאית ובעלת מרכזת לאסתטיקה – טיפולי פנים ברמת גן