מאפרות
מאפרות
קוסמטיקה
קוסמטיקה
פדיקור מניקור
פדיקור מניקור
בנית ציפורניים
בניית ציפורניים
 

על גורמי הסיכון להתפתחות פטרת הציפורניים

הגורמים העיקריים להתפתחות פטרת הציפורניים הם לרוב גיל מבוגר והיגיינה לקויה. בגיל המבוגר קיימת נטייה להתפתחות פטרת הציפורניים בגלל ש: אספקת הדם לרקמות יורדת, ולכן הגוף לא מצליח להגן על האזורים הפריפריים כראוי. כמו כן קצב גדילת הציפורניים יורד בגיל המבוגר וגם זו סיבה נוספת להתפתחות זיהום בציפורניים. ואם נוסיף לכל זה גם היגיינה לקו…יה ורטיבות באזור כפות הרגליים קיבלנו סיכון משמעותי להתפתחות פטרת הציפורניים.
אך גם בגיל צעיר קיימת הדבקה של פטרת הציפורניים, למשל: חיילים, ואנשים העוסקים בפעילות פיזית רבה, או אלו אשר נועלים נעליים סגורות ולא מאווררות גם הם בסיכון לפתח פטרת ציפורניים.
בנוסף גם אצל אנשים הסובלים מפסוריאזיס קיימת היחלשות המערכת החיסונית וגם להם הסיכוי לפטרת הציפורניים ולעיתים מתיישבת פטריה על ציפורן פסוריאטית והסיכוי לרפאה קלוש.

ודרגת הסיכון הגבוהה ביותר כמובן קיימת אצל אנשים מתוקים במיוחד …..אלו הם אנשים עם סכרת. הם נוטים לפתח את פטרת הציפורניים בגלל סיבות שונות.

אם כך מה הם הסיבוכים האפשריים בעקבות אותה פטריית ציפורניים ?

פטרת הציפורניים הינה מחלה אשר במידה ואינה מטופלת עלולה לגרום לנזק קבוע גם לציפורניים וגם לזיהומים בכף הרגל.
קיימת נטייה להגיד שפטרייה הינה בעיה אסתטית ……אך לא נכון הדבר ! פטריה יכולה לגרום לבעיות קשות.
הסיכון הגדול ביותר לסיבוכים של פטרת הציפורניים קיים דווקא אצל חולי הסכרת , ואצל חולים עם מערכת חיסונית חלשה כמו חולי סרטן, או איידס, או כאלה המטופלים בתרופות הפועלות לדיכוי מערכת חיסונית כשלב ריפוי ממחלה אחרת.
לאנשים אשר מערכת החיסון חלשה יש בעיה להתמודד עם זרימת הדם כמו גם אצל הסוכרתיים .
סיבוך נוסף בפטרת הציפורניים הינו סיכון מוגבר להתפשטות הפטרייה גם לכף הרגל. סיבוך נוסף יכול לגרום למחלת הצלוליטיס (לא צלוליט) . צלוליטיס הינה מחלה בפני עצמה אשר גורמת לזיהום חיידקי של העור, גם סיבוך זה אופייני בעיקר אצל חולי סכרת ודורש טיפול מיידי בגלל החשש להתפשטות.

ולכן המסקנה היא:
אנשים אשר בסיכון וגם אלו שלא (אף פעם אנו לא בטוחים מה קורה לנו בגוף עד לסימן הראשון…), חובה להשגיח על מצב כפות הרגליים, לפנות בהקדם האפשרי לרופא. וכמובן לטפל אצל פדיקוריסטית רפואית .
טיפול משולב של פדיקור רפואי, משולב במכשור טכנולוגי ממעלה ראשונה (IPL) יביאו לשיפור משמעותי עד ריפוי מוחלט.

זכרו למרות שנראה לנו שבעיה זו הינה פשוטה, היא עלולה להסתבך ולגרום לנזק רב

נכתב על ידי מירה איינהורן קוסמטיקאית רפואית ברחובות המתמחה בשיקום עור הפנים