מאפרות
מאפרות
קוסמטיקה
קוסמטיקה
פדיקור מניקור
פדיקור מניקור
בנית ציפורניים
בניית ציפורניים
 

התייחסות לטיפול הפנים בעיני הנשים “מקסימום אעשה בוטוקס אין לי זמן לרוץ כל הזמן לקוסמטיקאית!”

אז מהו הבוטוקס והאם הוא אכן עושה את מה שהובטח לנו ?

הבוטוקס משפיע ישירות על הסיבה להיווצרות קמטי הבעה ומוזרק לרווח שבין השריר והעצב ומונע באופן זמני את יכולת השריר להתכווץ, החלקת הקמט בין הגבות ובמצח וכן בצידי העיניים, יוחלקו באופן משמעותי תוך מספר ימים.

ההזרקה עוצרת לזמן מוגבל את יכולת הקמטים והקמטוטים להעמיק בעור והעור נראה חלק יותר.

הזרקות בוטוקס מטפלות ישירות בקמטי הבעה ומשפיעות על השריר. החלשת השריר תורמת לפחות מימיקה ועקב כך החלקת העור. כן, ככל ששרירי הפנים חזקים יותר, כל הבעה מכווצת את השריר ואת העור, וכך קמטי ההבעה נחרצים בעומק העור. הזרקת הבוטוקס מסייעת בהחלקת קמטי ההבעה.

מה הבוטוקס לא עושה?

הבוטוקס לא מטפל בטקסטורה של העור, לא בברק, בגמישות, בפיגמנטציה, לא מסייע בשמירה על בריאות העור ובהגנה מפני רדיקלים חופשיים.

כשהחלו טיפול הבוטוקס לפני עשור, קוסמטיקאיות חששו ל פרנסתן, ומטופלות רבות חשבו (בטעות) שאין צורך בטיפוח שוטף של העור.

הניסיון מוכיח שככל שהעור עצמו במצב טוב יותר, רך, רענן, זוהר ולח, כך תוצאות ההזרקה טובות יותר. עור זוהר, קורן וצעיר למראה מושג על ידי טיפולי מזותרפיה או השלה קבועה של תאי עור מתים בעזרת פילינג עדין וקבוע, לחות, סטימולציה, חידוש העור, ושימוש בפפטידים ונוגדי חמצון. במקרה של כתמי עור, יש צורך בתכשירי וטיפולי הבהרה. הבוטוקס לא ישנה זאת כמובן!

בעזרת תכשירים נכונים, שימוש קבוע בחומצות פירות, פפטידים, לחויות והגנה מהשמש, יבטיחו לנו עור איכותי וצעיר למראה.
בוטוקס – חשבנו ש:

הבוטוקס יטפל בעור ואין צורך בקרמים – זהו מיתוס כמובן. הבוטוקס לא ישפר את איכות העור, רמת הלחות שלו, הגמישות, הברק והזוהר.
בוטוקס משתק את השריר – הבוטוקס לא משתק את השריר, הוא משפיע על תאי העצב, אלו לא מפרישים חומר כימי הנקרא אצטלכולין, ועקב כך נמנעת יכולת השריר להתכווץ.
אחרי מספר שנים לא אצטרך בוטוקס יותר – כך אכן חשבו בהתחלה. עם הזמן אנו רואים שתאי העצב מוצאים דרך לחדש את פעולת ויש צורך בהזרקות חוזרות.
בוטוקס עובד תמיד! – לא נכון. ישנם פציינטים שאחרי תקופה של הזרקות מפתחים התנגדות לחלבוני הבוטוקס וההזרקה לא משפיע יותר (ראיתי מקרים כאלו)

לסיכום
ברור לנו היום שהבוטוקס מהווה חלק חשוב בטיפול בקמטי הבעה, אך שם נגמרת פעולתו. למראה צעיר של העור יש צורך לטפל בטקסטורה ובמרקם העור במקביל להזרקה. רק שילוב בין השניים יבטיח תוצאה טובה.
האופציה הנוספת העומדת בפנינו הינה טיפול מזותרפיה היכול להחליף את הבוטוקס אם מתחילים בשלב התחלה ממשית של קמטוטים ובנוסף טיפול ביתי ע”י תכשיר העשיר בפפטידים יסייע בשמירה על גמישות העור בין טיפול לטיפול או הזרקה להזרקה.

נכתב על ידי מירה איינהורן קוסמטיקאית רפואית ברחובות המתמחה בשיקום עור הפנים